Kto powiedział, że tylko ćwiczenia fizyczną są w stanie wymodelować nasze ciało tak, żeby wyglądało pięknie? Wcale nie jest to prawda. Taniec też jest pewnym rodzajem aktywności fizycznej, a co za tym idzie może także pozwolić nam na to, żebyśmy wyglądali po prostu lepiej.

cheerleaders

cheerleaders

Mażoretki i wszelkie inne tancerki nawet w późnym wieku są się w stanie pochwalić bardzo młodym i sprawnym ciałem, dlaczego się tak dzieje? Przede wszystkim dlatego, że kiedy ćwiczymy, w naszym organizmie budują się nowe włókna kolagenowe, powstaje nowy kwas hialuronowy, zaczyna się kompleksowy proces odnowy. To natomiast bardzo skutecznie działa na stan naszej skóry.

Skóra przyczepiona jest do ścięgien i kości na ciele, natomiast na twarzy do mięśni. Kiedy mięśnie się rozbudowują, skóra się napina, jest młoda, sprężysta i gładka. Czirliderki i inne tancerki, które codziennie poddają się jakiemuś rodzajowi aktywności fizycznej, wiedzą o tym doskonale. Ich ciała są przez cały czas stymulowane, a co za tym idzie wyglądają przez cały czas nienagannie. Kiedy chcemy tańczyć profesjonalnie, tak naprawdę nie potrzeba nam dużo, wystarczą stroje taneczne, odpowiednia muzyka i trochę miejsca. Można tańczyć w parze lub samodzielnie, ważne tylko, żeby zmuszać swój organizm do aktywności, bo to właśnie ta aktywność pozwala nam na stare lata wyglądać doskonale.

Dlaczego nawet starsze cheerleaderki mają takie piękne i młodo wyglądające nogi? Bo ciągle je ćwiczą i tak jest naprawdę z całym naszym ciałem, jeżeli je ćwiczymy, czy to na siłowni, czy na fitnesie czy też poprzez taniec, to ono wygląda coraz lepiej i lepiej. Mało tego, taniec wyszczupla ale nie rzeźbi znacząco, a co za tym idzie nie mamy wyglądu umięśnionych, tylko szczupłych, zwinnych i zgrabnych. To natomiast dodaje nam wiele gracji oraz poczucia własnej wartości. Dzięki tańcowi możemy pozbywać się negatywnych emocji, rzeźbić ciało, a także w pewnym sensie rzeźbić też ducha. Wyznaczać sobie nowe cele, dążyć do nowych rzeczy i je osiągać. To jest w pewnym sensie droga do swego rodzaju doskonałości.