Wizerunek sceniczny jest bardzo ważny dla każdego tancerza. To, jak jesteśmy ubrani, umalowani czy uczesani przekłada się bezpośrednio na to, jak odbierają nas ludzie i jaki efekt wywołujemy swoim występem. Same umiejętności taneczne tak naprawdę nie wystarczą, trzeba jeszcze zbudować wokół tego wszystkiego jakąś otoczkę, dzięki której nasz pokaz będzie wyglądał znacznie inaczej i co najważniejsze lepiej. Stroje taneczne to najważniejsze, co musi mieć artysta, żeby dobrze wyglądać.

Bez odpowiednio dobranego stroju jest po prostu bezbarwny, a przecież nie o to chodzi. Wszak chodzi o to, żeby strój danego artystę podkreślał, żeby zaznaczał jego mocne strony, żeby wskazywał na klimat, jaki ma mieć jego pokaz. O to w tym wszystkim chodzi. Cheerleaderki zawsze stawiają na stroje bardzo młodzieżowe, kuse i kolorowe, raczej w takich bardzo oranżowych barwach. Mażoretki natomiast wybierają kuse stroje, aczkolwiek przeplatane mocno akcentami, które mają wskazywać na ich elegancję. Każdy strój jest inny, bo każda muzyka je inna, a i każdy występ czy publiczność znacznie też się od siebie różnią. Żeby zbudować dobry, sceniczny wizerunek, powinno się przyłożyć do tego i co najważniejsze mocno przemyśleć swoją stylizację. Z pewnością czasami można się do kogoś upodobnić, ale najlepiej jest lansować swój własny styl i swój własny gust, to będzie najlepszy sposób na to, żeby doskonale zaprezentować się przed widownią.

stroje taneczne

stroje taneczne

Czirliderki wiedzą jak to zrobić, zazwyczaj pozują na takie słodkie laleczki  kiteczkami lub warkoczykami i pomponami. Dzięki temu wyglądają po prostu zjawiskowo. Każdy artysta, bez względu na to, gdzie występuje, wie, że musi być przez widza zauważony, a to można zrobić tylko dzięki odpowiednio dobranej stylizacji i strojowi, który będzie go wyróżniał na tle innych artystów. Kreowaniem wizerunku bardzo często zajmują się osoby takie jak styliści czy też projektanci mody, którzy mogą dla danej osoby dobrać coś, co podkreśli jej urodę. Czasami też tancerze samodzielnie dobierają sobie stroje do okazji.