Taniec to doskonały sposób na to, żeby wyrazić siebie, przez taniec możemy pokazywać swoje upodobania, swoje dążenia i swoją ekspresję uczuć. Można zauważyć, że znacznie częściej tańczą kobiety niż mężczyźni, panowie raczej wolą sporty siłowe albo takie, w których w grę wchodzi rywalizacja. Natomiast panie znacznie częściej angażują się w taniec, jako cheerleaderki lub jako baletnice.

mazoretki_stroje

Damskie zespoły taneczne są w naszym kraju bardzo popularne, mamy takich przynajmniej kilkadziesiąt, z czego kilka są to zespoły naprawdę bardzo znane. Tak więc widać wyraźnie, że w naszym kraju ta tematyka jest szczególnie lubiana. Tańcząc człowiek pozbywa się stresu, w pewnym sensie także wzmacnia swoje ciało i ducha, to bardzo korzystne działanie.

Mażoretki i inne grupy taneczne uświetniają swoja obecnością wiele imprez kulturalnych, występują na imprezach plenerowych, a także na deskach teatrów. Słowem wszędzie tam, gdzie muzyka i taniec są mile widziane. Panie do tańca wkładają piękne stroje taneczne, a później oddają się gorącym rytmom i zatracają w ruchach ciała, które mają za zadanie coś konkretnego wyrazić. Teraz tańczy się nie tylko do takich popularnych utworów, ale również do czegoś oryginalnego, normalnie niespotykanego w naszym kraju albo bardzo rzadkiego.

Tańczy się do wszystkiego, bo przecież odpowiednie kroki można wymyślić tak naprawdę do każdej muzyki. Jeżeli w taniec wkłada się całe serce, to szybko można zauważyć, że daje on rzeczywiście wymierne efekty. Nie dość, że tworzone przez nas układy są coraz lepsze, to dodatkowo jeszcze obserwujemy coś takiego, że czirliderki i inne tancerki, które zajmują się tańcem na co dzień, jakoby zmieniają się zewnętrznie i wewnętrznie. Jednak robienie tego, co się lubi, przynosi naprawdę bardzo widoczne efekty, człowiek po prostu zaczyna żyć innym życiem i cieszyć się z wielu rzeczy. Rozwój damskich grup tanecznych jest możliwy dzięki zaangażowaniu osób, które w nią są i dzięki temu, że osoby te chcą te grupy rozwijać. Z biegiem czasu z poziomu amatora naprawdę można przejść do poziomu zawodowca i będzie to widoczne gołym okiem.

mazoretki