Człowiek tańcząc pokazuje siebie i swoje wnętrze. Czasami tak niewiele trzeba, żeby odpowiednio zaprezentować się otoczeniu. Wystarczy tylko robić to, co się kocha robić i całkowicie się w tym zatracać. Jeżeli kochamy muzykę i taniec, to powinniśmy tańczyć. To nie ma właściwie żadnych słabych stron, ma tylko i wyłącznie dobre. Pierwsza zaleta tańca jest taka, że cheerleaderki mogą ćwiczyć swoje ciała.

Im bardziej skomplikowane są prezentowane przez nie układy, tym tak naprawdę lepiej. Skóra się napręża, naciąga, mięśnie pracują maksymalnie, oddech przyspiesza, wymiana gazowa jest szybsza, serce szybciej bije, organizm się dotlenia.

Zalet zdrowotnych w tańcu jest mnóstwo i są one namacalne, dosłownie widoczne na pierwszy rzut oka. Już kilka tygodni treningów tanecznych może całkowicie przebudować nasze ciała, znacznie je wyszczuplać, wzmocnić i co najważniejsze także odmłodzić. Czirliderki są lepiej dotlenione, do mózgu oraz do mięśni trafia więcej tlenu, a co za tym idzie wszelkie funkcje życiowe całkiem inaczej działają.

Czirliderki

Czirliderki

Człowiek jest dosłownie rozsadzany przez pozytywną energię. Dodatkowo można sobie kupić świetne stroje taneczne i za każdym razem wyglądać w tańcu inaczej. Można zbudować prawdziwy, sceniczny wizerunek, dzięki czemu ludzie będą nas odbierać, jako profesjonalistów, którzy znają się na tym, co robią. To naprawdę świetna sprawa. Dlatego też każdy, kto chce tańczyć i kogo do tego ciągnie, powinien to robić kiedy tylko ma na to czas, bo to fantastyczna sprawa. W tańcu można zapomnieć o wielu problemach i się zatracić. Jest on także doskonałym sposobem na to, żeby poradzić sobie z nadmiarem stresu, jakiego doznajemy każdego dnia.

Mażoretki i każdy, kto tańczy, wie, że obniżenie poziomu stresu jest wręcz odczuwalne, podczas takiej rytmiczne aktywności fizycznej produkowane są hormony szczęścia, czyli takie hormony, które wpływają pozytywnie na nasze ciało i powodują, że poziom adrenaliny i kortyzolu obniża się, a zwiększa się produkcja dopaminy i substancji, które stabilizują poziom ciśnienia tętniczego i oddech. Jednym słowem sam taniec działa na człowieka po prostu fenomenalnie.